احتمال آزاد کردن نفتکش

 

احتمال دارد دولت جبل الطارق نفتکش گریس-۱ حامل نفت ایران را آزاد کند.

امروز، پنجشنبه، ۲۴ مرداد (۱۵ اوت)، دادگاه عالی جبل‌الطارق به پرونده توقیف نفتکش گریس-۱ رسیدگی می‌کند و به نوشته روزنامه سان، چاپ بریتانیا، انتظار می‌رود به آزادی نفتکش از توقیف رای دهد.
خبرگزاری رویترز نیز به نقل از "یک منبع آگاه" گفته است این نفتکش روز پنجشنبه از توقیف خارج خواهد شد.

دادگاه جبل‌الطارق پیشتر به درخواست دولت این سرزمین برای تمدید توقیف این نفتکش جهت رسیدگی به اتهام تخلف از مقررات اتحادیه اروپا در آب‌های سرزمینی این اتحادیه رای داد.

آزادی نفتکش در صورتی است که دولت جبل‌الطارق یا شاکیان دیگری خواستار تمدید توقیف کشتی نشوند یا در صورت ارائه چنین درخواستی، دادگاه با آن مخالفت کند.
پیشتر، گزارش شده بود که یک گروه از شهروندان اسرائیل که خود را قربانیان "تروریسم تحت حمایت ایران" می‌خوانند جهت دریافت غرامت از دولت جمهوری اسلامی ایران، خواستار مصادره کشتی هستند و در نظر دارند دادخواستی را در این زمینه تسلیم مراجع قضایی جبل‌الطارق کنند. در مورد این دادخواست و پیگیری احتمالی آن هنوز جزئیاتی منتشر نشده است.

احتمال آزادی گریس-۱ روز سه‌شنبه این هفته برای اولین بار مطرح شد و برخی منابع با اشاره با علایم ارسالی نفتکش گفتند که جبل‌الطارق آن را آزاد کرده است و یک مقام دریانوردی دولتی ایران نیز از حل و فصل اختلاف با بریتانیا در مورد این نفتکش خبر داد.

مراجع رسمی جبل‌الطارق این خبرها را نادرست خواندند و یادآور شدند که نفتکش با حکم دادگاه در توقیف است

منبع : لبخندآفرینان | پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی
نمایش کمدی مارمولک