دمبله توافق بارسا و پاریس را بهم زد

همان‌طور که پیش از این در طرفداری خواندید، دو باشگاه بارسلونا و پاری سن ژرمن بر سر بازگشت نیمار به توافق رسیده اند اما در این میان اتفاقاتی رخ داده که عملی کردن توافق را تقریبا غیرممکن کرده است. در حالی که تنها ۲۴ ساعت تا پایان فرصت نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۹ باقی مانده، عثمان دمبله از پذیرفتن پیشنهاد پاری سن ژرمن خودداری کرده است.

پاری سن ژرمن و بارسلونا هفته گذشته بر سر ارزش نیمار به توافق رسیدند و قرار شد ایوان راکیتیچ، ژان کلر تودیبو و عثمان دمبله (احتمالا به صورت قرضی)، راهی پاریس شوند و بارسلونا در فصول آینده به پاریس پول پرداخت کند. راکیتیچ و تودیبو، مشکلی با این انتقال نداشتند اما عثمان دمبله با وجود تماس‌های مکرر سرمربی سابق خود یعنی توماس توخل، حاضر نشد به کشورش برود. دمبله حتی روزهای اخیر معمولا خارج از دسترس بوده تا از فشار مدیران بارسا برای رفتن به پاریس، دوری کند.

دمبله، کلید مهمی برای این انتقال بود زیرا بارسلونا توان خرید نیمار را نداشت و ندارد. از طرفی پاری سن ژرمن نیاز دارد تا بازیکنی را جایگزین نیمار کند. خوش‌بینی زیادی در اردوگاه بارسلونا وجود داشت که انتقال تمام شده به نظر می رسد و به همین دلیل ژوزپ بارتومئو، مدیر باشگاه، روز پنج‌شنبه با ناصر الخلیفی دیدار کرد. پیش از این خاویر بورداس، مدیر بارسلونا، اعلام کرد که تیمش در آستانه بازگشت نیمار قرار گرفته است. بعد از توافق دو تیم، حتی لئوناردو به ایتالیا سفر کرد تا وضعیت انتقال احتمالی پائولو دیبالا را هم بررسی کند.

با مخالفت دمبله، هر دو باشگاه آچمز شده اند. بارسلونا توان خرید نیمار را ندارد، حتی اگر خود بازیکن حاضر باشد ۲۰ میلیون یورو به این انتقال کمک کند. از طرفی پاری سن ژرمن نمی تواند بدون جایگزین، نیمار را به اسپانیا بفرستد. به همین دلیل است که خیلی بعید به نظر می رسد طرفین بتوانند طی ۲۴ ساعت آینده راهی برای انتقال پیدا کنند. با وجود توافق دو باشگاه و توافق شخصی نیمار با بارسلونا، تا زمانی که عثمان دمبله رضایت ندهد، این انتقال در ۲۴ ساعت آینده نمی تواند عملی شود. 

اگر این اتفاق رخ دهد، داستان بازگشت نیمار به پایان نمی رسد. از آنجایی که دو باشگاه حالا به توافقات مهمی رسیده اند، منابع ESPN فرانسه، که به باشگاه پاری سن ژرمن نزدیک هستند، گزارش می دهند که بارسلونا دوباره برای خرید نیمار در تابستان ۲۰۲۰ باز خواهد گشت. در تابستان ۲۰۲۰، نیمار تنها ۲ سال از قراردادش باقی مانده و ارزشش کمتر خواهد شد. از طرفی از آنجایی که فوتبال قابل پیش بینی نیست، نمی توان این احتمال را نادیده گرفت که شاید در ژانویه و پنجره نقل و انتقالات زمستانیِ آینده، بازیکنانی از بارسلونا جدا شوند که انتقال نیمار را ممکن سازند.

منبع : لبخندآفرینان | یک شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

تبلیغات

دزدان دست و پا چلفتی نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی