از بازیگری تا عکاسی و شاعری و مدلینگ

 

اینکه صفحات و عکاس‌های معتبر آژانس‌های تبلیغاتی مد و فشن دنیا به دنبال او هستند نشان می‌دهد که او به خوبی از تمامی توانایی‌های خود استفاده می‌کند و بازیگری تنها دغدغه‌اش نیست و این روزها نامش به عنوان یک برند در دنیای هنر شناخته می‌شود.

امیر آقایی متولد دهم مرداد ۱۳۴۹ است. نخستین نقش او در سینما در فیلم به «ارتفاع پست» ابراهیم حاتمی کیا باز می‌گردد. او با بازی در فیلم «زن دوم» شاید به تعبیری متفاوت‌ترین حضورش در سینما را تجربه کرد. آقایی در سریال «اولین شب آرامش» نیز حضور داشت و توانست استعدادش در بازی را به بسیاری از مخاطبان نشان دهد.

او به جز بازیگری و فعالیت‌های مدلینگ دستی به قلم دارد و در سال ۸۹ مجموعه هایکو با نام «بیدها در باد» منتشر کرد.

او با بازی در فیلم‌های «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» به کارگردانی وحید جلیلوند، و «کوچهٔ بی‌نام» به کارگردانی هاتف علیمردانی، حضور موفقی در سی و سومین دوره جشنوارهٔ فیلم فجر داشت. سال بعد در همکاری مجدد با وحید جلیلوند با فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» در جشنواره فجر حضور پیدا کرد. آقایی همچنین نویسندگی فیلم‌نامهٔ فیلم «آرمان شهر» را در کارنامه خود دارد.

او برای بازی در فیلم وحید جلیلوند نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر شد.

آقایی سال گذشته با دو فیلم «دیدن این فیلم جرم نیست» و «مردی بدون سایه» به جشنواره فیلم فجر آمد.

منبع : لبخندآفرینان | پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

تبلیغات

نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی نمایش کمدی مارمولک