آخرین اخبار ورزشی

 

 

چگونه تیم قهرمان والیبال جهان، چهارم هم نشد؟!

تیم والیبال نوجوانان ایران در مسابقات جهانی تونس با نتایجی دور از انتظار حتی نتوانست به نیمه نهایی راه یابد.

 

 با اینکه در یکی، 2 ماه اخیر جامعه والیبال به خاطر موفقیت تیم جوانان و قهرمان این تیم در مسابقات جهانی بحرین خوشحال بودند، ناکامی تیم نوجوانان آن شیرینی را به کام همه تلخ کرد.
محمد وکیلی که در دوره قبلی توانسته بود با نوجوانان والیبال ایران قهرمانی در جهان را تجربه کند، در این دوره به هیچ وجه نتوانست تیمی در حد دوره قبلی با خودش به مسابقات ببرد.


این تیم که 5 بازیکن از تیم جوانان قهرمان جهان را هم در ترکیب خود داشت، در همان دور گروهی 2 شکست را برابر جمهوری چک و ایتالیا تجربه کرد تا مشخص شود نشانه ای از تیم قهرمان دوره قبلی ندارد.


همین اتفاق و سومی ایران در گروه خود باعث شد مسیر سختی جلوی پای شاگردان وکیلی در مرحله حذفی قرار بگیرد. آن ها بعد از شکست کوبا، شب گذشته برابر روسیه فینالیست دوره قبلی ایستادند و 3 بر یک شکست خوردند. حالا ایران در بهترین حالت به عنوان پنجمی والیبال نوجوانان جهان خواهد رسید که برای قهرمان دوره قبلی یک ناکامی به شمار می رود.


محمد وکیلی در مصاحبه ای که بعد از این شکست داشته، خودش را مقصر دانسته و همه مسئولیت این شکست را برعهده گرفته است، اما اگر منطقی نگاه کنیم، اکثر کارشناسان والیبال از چند ماه قبل این ناکامی را پیش بینی می کردند؛ دقیقا از زمانی که تیم نوجوانان ایران در اقدامی عجیب به یک تورنمنت سطح پایین در ایتالیا رفت و با عنوان هجدهمی به کار خود پایان داد!


شاید اگر فدراسیون والیبال دارای رییس بود و در دوره سرپرستی قرار نداشت، به هیچ وجه وکیلی و منصوری با نظر خودشان نمی توانستند تیم را راهی تورنمنتی در ایتالیا کنند که قرار باشد در آن با تیم های محلی ایتالیا روبه رو شوند.


از سوی دیگر حاشیه ای هم درست قبل از اعزام این تیم به وجود آمد که خبر قرار گرفتن پسر آقای سرمربی در کادرفنی به عنوان آنالیزور بود؛ فردی که هیچ سابقه ای در والیبال نداشته و سنش نزدیک به بازیکنان تیم نوجوانان است، اما در لیست اعزامی قرار گرفت و پدرش را در سفر به تونس همراهی کرد!


در هر صورت برخلاف تیم جوانان که با درایت بهروز عطایی با برنامه ریزی منطقی کار خود را پیش برد، تیم نوجوانان نتوانست مثل 2 سال قبل مراحل ترقی را خوب طی کند.


ناکامی تیم نوجوانان والیبال می تواند یک زنگ خطر برای والیبال ایران باشد و رسیدگی به این وضع در والیبال پایه را در لیست اولین اقدامات رییس بعدی فدراسیون قرار دهد.

 

صادقیان دومین سهمیه المپیک تیراندازی را گرفت

آرمینا صادقیان بانوی ملی پوش ایران با کسب بالاترین امتیاز جواز حضور در فینال تفنگ بادی را کسب کرد و دومین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

 

 و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تیراندازی، فینال تفنگ بادی بانوان در حالی تا دقایقی دیگر برگزار می شود که آرمینا صادقیان تیرانداز شایسته کشورمان با ۶۲۸.۳ امتیاز به عنوان نفر هشتم راهی فینال شذ و با توجه به در نظر گرفتن نتیجه فینال موفق به کسب دومین سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد .

 

 در این فینال ۶ تیرانداز در رقابت های جهانی و قاره ای موفق به کسب سهمیه المپیک شده بودند که ۲ سهمیه باقی مانده به چین تایپه و ایران رسید.


همچنین فاطمه کرم زاده دیگر تیرانداز کشورمان با ۶۲۶.۹ در جایگاه هفدهم جهان به کار خود پایان داد.

دراین بخش نمایندگان کشورهای، ایالات متحد امریکا، روسیه، کره جنوبی، هند دو ورزشکار، چین تایپه، آلمان، بریتانیا و ایران در فینال با یکدیگر به رقابت می پردازند.

علاوه بر این امروز ۲ بانوی ملی پوش ایران در ماده تپانچه ۲۵ متر در خط آتش قرار گرفتند.

در این ماده و در مرحله دقت، گلنوش سبقت الهی با ۲۸۹ امتیاز در رده بیست و سوم قرار گرفت و هانیه رستمیان با ۲۸۹ امتیاز بیست و هفتم شد.

 

مسابقات جام جهانی و کسب سهمیه المپیک با حضور۵۴۳ ورزشکار از ۷۲ کشور جهان از ۵ تا ۱۲ شهریورماه در شهر ریو – برزیل در حال برگزاری است.

 

نوجوانان والیبال ایران از صعود به نیمه‌نهایی بازماندند

تیم ملی نوجوانان والیبال ایران با نتیجه سه بر یک مقابل روسیه شکست خورده و از راهیابی به نیمه‌نهایی رقابت‌های قهرمانی جهان بازماند.

 

 تیم ملی والیبال نوجوانان ایران از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (چهارشنبه) ۶ شهریور ماه ۱۳۹۸ در ادامه رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ تونس به مصاف روسیه رفت که با قبول شکست ۳ بر یک برابر حریفش از صعود به جمع چهار تیم پایانی بازماند.

شاگردان محمد وکیلی ست نخست بازی را با نتیجه ۲۵-۲۱ پیروز شدند اما در ادامه، در سه ست متوالی با نتایج ۲۵-۱۸، ۲۵-۲۰ و ۲۵-۲۳ مغلوب حریف خود شدند تا در پایان روسیه سه بر یک برنده دیدار معرفی شود.

 

بازیکنان ایران در این بازی ۴۵ امتیاز از اسپک، ۹ امتیاز از دفاع روی تور، ۴ امتیاز سرویس و ۲۲ امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.

 

 بازیکنان روسیه نیز ۵۱ امتیاز از اسپک، ۱۰ امتیاز از دفاع روی تور، ۱۲ پوئن سرویس و ۱۶ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

در پایان این دیدار، بردیا سعادت ۲۴ امتیاز برای ایران و رومن موراشکو ۲۴ امتیاز برای روسیه کسب کردند.

 

به این ترتیب تیم نوجوانان ایران برای کسب یکی از عناوین پنجم تا هشتمی جهان از ساعت ۱۳:۳۰ فردا پنجشنبه به مصاف بازنده دیدار بلغارستان و آرژانتین خواهد رفت. دیگر دیدار این مرحله بین ژاپن و بلاروس انجام می‌شود.

 

دست ملایی از مدال جهانی کوتاه ماند

سعید ملایی با قبول شکست برابر حریف گرجستانی در شانس مجدد از رسیدن به مدال بازماند.

 

 رقابت‌های جهانی جودو این روزها در توکیو در حال برگزاری است که ایران در وزن 81 کیلوگرم سعید ملایی را روی تاتامی داشت و امید زیادی بود تا او مثل 2 سال اخیر بتواند روی سکوی جهانی برود.


جودوکار وزن منهای 81 کیلوگرم، امروز بعد از استراحت در دور نخست، مقابل موتی اشرف نماینده مراکش پیروز شد و در دومین مبارزه هم، کارلوس توز از پرتغال را ایپون کرد. سومین مبارزه ملایی مقابل " خاسان خالمرزایف " با رنکینگ 10، قهرمان المپیک و دارنده مدال برنز رقابت های گرندپری آنتالیا از روسیه بود که این حریف هم مغلوب جودوکار قدرتمند ایرانی شد.


رقیب  ملایی در مرحله یک چهارم پایانی هم " والیوس فورتیر " از کانادا بود که با نمایش بی نظیر نماینده ایران تنها در 20 ثانیه ایپون شد. ملایی در مرحله نیمه نهایی رودر روی"کاسی موتیزا" از بلژیک به روی تاتامی رفت و باخت.


صدرنشین رنکینگ وزن منهای 81 کیلوگرم جهان، برای کسب مدال برنز مقابل حریفی از گرجستان قرار گرفت. ملایی که از ناحیه سر دچار جراحت شده بود، در این مبارزه هم شکست را پذیرا شد تا از کسب مدال برنز هم بازبماند.


بدین ترتیب پرامیدترین جودوکار ایرانی در مسابقات جهانی دست خالی ماند؛ اتفاقی که احتمالا به سقوط او در جدول رده بندی برترین جودوکاران وزن منهای 81 کیلوگرم جهان منجر خواهد شد.

 
برگزاری رقابت های انتخابی وزن 65 کیلوگرم کشتی

رقابت های انتخابی درون اردویی وزن 65 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد، بدون تماشاگر برگزار می شود.

 
 و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، با توجه به نظر کادر فنی برای مشخص شدن نفر اعزامی به رقابت های جهانی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک در قزاقستان، رقابت های انتخابی درون اردویی روز جمعه در وزن 65 کیلوگرم بین پیمان بیابانی و امیرمحمد یزدانی برگزار می شود.

بنا به نظر کادر کادر فنی این مسابقات درون اردویی، بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.


رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان و گزینشی المپیک روزهای 28 تا 31 شهریورماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می شود و 36 کشتی گیر در 6 وزن المپیکی (اول تا پنجم هر وزن) سهمیه حضور در المپیک را بدست می آورند.

 

ملایی پای فینال باخت، تلاش برای برنز جهانی

سعید ملایی که به دیدار نیمه نهایی مسابقات جهانی راه یافته بود، پای فینال مقابل رقیب بلژیکی خود شکست خورد.

 

 مسابقات قهرمانی جودوی جهان در توکیوی ژاپن در حال برگزاری است و امروز سعید ملایی در وزن منهای 81 کیلوگرم روی تاتامی رفت. این جودوکار ایرانی که دارای رنکینگ یک جهان است و شانس نخست قهرمانی در این مسابقات هم به شمار می رفت، توانست در مبارزه های امروز خود رقبایی از مراکش، پرتغال، روسیه و کانادا را از پیش رو بردارد.


جودوکار ایرانی که مدال طلای سال 2018 جهان را در کارنامه دارد، باید در مرحله نیمه نهایی به مصاف ماتیاس کاس جودوکار بلژیکی می رفت تا برای رسیدن به فینال تلاش کند.


در فاصله چند دقیقه مانده تا شروع این مسابقه سایت و حساب توییتر insidethegames  اعلام کرد که سعید ملایی جودوکار ایرانی به دلیل مصدومیت از ناحیه سر به روی تاتامی حاضر نخواهد شد. ملایی در مبارزه های قبلی خود از ناحیه سر دچار مصدومیت شد و حتی مبارزه قبلی او به خاطر این آسیب دیدگی دقایقی متوقف شد تا سر جودوکار ایرانی بانداژ شود، اما با وجود اعلام خبر کناره گیری ملایی، این جودوکار ایرانی روی تاتامی حاضر شد و به مبارزه با رقیب بلژیکی پرداخت.


این مبارزه نزدیک و حساس که با اجرای فن خاصی از سوی 2 جودوکار تا پایان وقت قانونی همراه نبود، در زمان طلایی ادامه پیدا کرد. در نهایت ماتیاس کاس با اجرای یک فن، توانست ملایی را ایپون کند و به فینال مسابقات قهرمانی جهان راه یابد.


ملایی که سابقه کسب مدال برنز مسابقات جهانی 2017 و مدال طلای جهانی 2018 را در کارنامه دارد، حالا باید برای کسب مدال برنز در توکیو تلاش کند.


محمد عبدلعل که در دیگر دیدار نیمه نهایی مقابل حریفی از رژیم صهیونیستی شکست خورده بود، حریف ملایی برای کسب مدال برنز خواهد بود.


در واقع اگر ملایی به دیدار فینال هم راه پیدا می کرد، با توجه به حضور نماینده رژیم صهیونیستی و حاضر نشدن ورزشکاران ایرانی مقابل نماینده این رژیم شانسی برای کسب مدال طلا نداشت.

 

حسن یزدانی تاج پادشاهی را پس می‌گیرد؟

اتحادیه جهانی کشتی با انتشار عکس کشتی گیر ایرانی، از مخاطبان خود خواسته درباره احتمال قهرمانی حسن یزدانی در قزاقستان نظر بدهند.

 

 در فاصله کمتر از 20 روز تا آغاز مسابقات جهانی 2019 کشتی به میزبانی نورسلطان قزاقستان، اینستاگرام اتحادیه جهانی با طرح سوالی مدعی اصلی وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد را معرفی کرده است.


صفحه رسمی اتحادیه جهانی کشتی در اینستاگرام با عکسی از حسن یزدانی، نابغه کشتی ایران در سال های اخیر از مخاطبان خود سوال کرده که این کشتی گیر می تواند در مسابقات جهانی 2019 تاج پادشاهی را پس بگیرد؟


حسن یزدانی بعد از قهرمانی در المپیک 2016 و مسابقات جهانی 2017 سال گذشته در دور نخست مقابل دیوید تیلور آمریکایی شکست خورد و غافلگیر شد. البته این آزادکار ایرانی توانست با مدال برنز به تهران بازگردد.


امسال با توجه به مصدومیت تیلور آمریکایی، حسن یزدانی مدعی نخست قهرمانی است و به همین خاطر اتحادیه جهانی از مخاطبانش هم نظر خواسته که بگویند یزدانی بعد از یک سال وقفه بار دیگر می تواند قهرمان جهان شود یا خیر.

پیشنهاد ما به شما:

بهترین نمایش کمدی موزیکال

دونده ایران در مسابقات هند قهرمان شد

نماینده دوی ۴۰۰ متر بامانع ایران به عنوان نخست مسابقات هند رسید.

 

 در جریان برگزاری دومین روز از تورنمنت بین المللی دو و میدانی هند، در ماده ۴۰۰ متر بامانع مهدی پیرجهان موفق شد با ثبت زمان ۴۹.۳۳ ثانیه ضمن شکستن رکورد ملی ایران به عنوان قهرمانی این ماده دست یابد.

 

این دونده آذری در مسابقات اخیر هفت بار متوالی رکورد ملی ۴۰۰ متر بامانع ایران را شکست و در این رقابت برای کسب سهیمه حضور در رقابت های قهرمانی جهان، تنها ۳ صدم فاصله داشت. پیرجهان در صورت ثبت رکورد ۴۹.۳۰ ثانیه، جواز حضور در میان برترین های ۴۰۰ متر بامانع جهان را کسب می کرد.

 

در این مسابقات سیدامیر زمانپور نیز در ماده ۵۰۰۰ متر با ثبت زمان ۱۵:۳۹.۸۴ دقیقه در جایگاه شانزدهم قرار گرفت.

 

تیم منتخب دو ومیدانی ایران با ترکیب بهنام شیری(پرتاب دیسک)، مهدی پیرجهان(۴۰۰متر بامانع)، حمیدرضا کیا(پرش سه گام) و سید امیر زمان پور (۱۵۰۰متر) و با مربیگری و سرپرستی ایوب دادروان در تورنمنت بین المللی هند حضور دارد.

 

این رقابت‌ها در روزهای ۵ تا ۸  شهریورماه برگزار می‌شود. 

 

تیم ملی کوراش ایران به مسابقات جهانی می‌رود

تیم ملی کوراش ایران برای حضور در مسابقات جهانی، بامداد جمعه راهی کره جنوبی می‌شود.

 

 به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، رقابت‌های کوراش قهرمانی جهان از روز دوشنبه 11 شهریورماه در شهر «چونگ‌جو» کره جنوبی آغاز می‌شود.

 

بر این اساس، تیم ایران ساعت 30 دقیقه بامداد روز جمعه از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، تهران را به مقصد محل برگزاری مسابقات ترک خواهد کرد.

 

الیاس علی اکبری، جعفر پهلوانی، الیاس پاکدل، حامد رشیدی و امید تیزتک ترکیب تیم ملی کوراش ایران را تشکیل می‌دهند.

 

رضا مهنان سرمربی تیم ایران است و امیر صدیقی نیز سرپرستی تیم را برعهده دارد.

 

ویژه؛ نفربه‌نفر با آسمان‌خراش‌های ایران در جام‌جهانی

جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ از ۳ روز دیگر استارت می‌خورد و ایران با ۱۲ مرد جنگجو و یک مربی ایرانی برای ثبت یک موفقیت تاریخی دورخیز کرده است.

 

 جام جهانی بسکتبال از شنبه برای ایران و البته ۳۱ تیم دیگر برتر جهان به میزبانی کشور چین استارت می‌خورد. فیبا از آنجایی که اعتقاد داشت همزمانی با جام جهانی فوتبال از مخاطبان جام جهانی بسکتبال کم کرده، این بار ۵ سال بین ۲ دوره این رقابت‌ها فاصله داد تا از این پس جام جهانی در سال های فرد برگزار شود.


ایران که در ۲ دوره قبلی این مسابقات حاضر بوده و در هر دوره هم فقط یک برد کسب کرده، بین ۲۴ تیم حاضر در جام‌های جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ به عناوینی بهتر از نوزدهم و بیستم نرسیده بود.


این بار آسمان خراش‌های ایرانی با هدایت مهران شاهین‌طبع به عنوان یک مربی ایرانی پای به جام جهانی گذاشتند و در نخستین دوره‌ای که با حضور ۳۲ تیم برگزار می شود، امید دارند از گروه خود به دور بعدی برسند.


بسکتبال ایران در گروه C با تیم های پورتوریکو، تونس و اسپانیا همگروه است و در صورتی که بتواند بین ۲ تیم نخست قرار بگیرد، می تواند به دور بعدی جام جهانی برسد.


اهمیت این دوره از مسابقات از دوره های قبلی جام جهانی بیشتر است و دلیلش هم کسب سهمیه المپیک از این رقابت‌هاست. ایران در صورتی که بتواند بهترین تیم آسیایی جام جهانی ۲۰۱۹ لقب بگیرد، سهمیه المپیک را کسب خواهد کرد؛ اما در غیر اینصورت احتمالا باید با المپیک ۲۰۲۰ خداحافظی کند.


بد نیست در فاصله ۳ روز تا جام جهانی ۲۰۱۹ نگاهی به لیست تیم ملی ایران بیاندازیم و به تشریح وضعیت هر ۱۲ بازیکن اعزامی و معرفی آن ها بپردازیم.


صمد نیکخواه‌بهرامی؛ کاپیتان آماده شد؟


کاپیتان باتجربه تیم ملی ایران که در یک سال اخیر به خاطر نداشتن تیم باشگاهی از آمادگی کمی دور شده بود، در ماههای اخیر با بازگشت به اردوی تیم ملی بازی های تدارکاتی زیادی را سپری کرده و حالا می تواند نقش یک رهبر را درون و بیرون زمین برای سایر بازیکنان ایفا کند. صمد که از شهریورماه سال قبل و بعد از بازی با فیلیپین در تهران دیگر برای تیم ملی در هیچ مسابقه رسمی به میدان نرفته، بعد از یک سال بار دیگر با پیراهن تیم ملی در زمین حاضر می شود و شاهین طبع حسابی روی تجربه او حساب باز کرده است.

 


حامد حدادی؛ سنتری که می‌تواند ستاره باشد


گویا حاشیه هایی چند ماه اخیر درباره حامد حدادی به فراموشی سپرده شده و حالا این سنتر ۲۱۸ سانتی متری که نقش کلیدی در زمین برای ایران بازی می کند، با نهایت انگیزه با پیراهن تیم ملی به میدان خواهد رفت. وقتی حدادی در ترکیب تیم ملی نیست، متوجه می شویم که او چقدر در بازی سایر نفرات هم تاثیرگذار است. باید امیدوار باشیم حامد روزهای اوج خود را سپری کند و در نقش یک ستاره زیر سبد حریفان بدرخشد.

 


محمد جمشیدی؛ به امید ۳ امتیازی‌های موفق


حالا دیگر محمد جمشیدی را هم می توان به جمع بازیکنان باتجربه تیم ملی اضافه کرد. او که در بازی های انتخابی جزو بهترین بازیکنان تیم ملی بود، سال قبل را در ترکیب تیم شیمیدر سپری کرد و حالا هم قطعا یکی از ۵ بازیکن اصلی تیم ملی در جام جهانی خواهد بود. جمشیدی جزو بهترین بازیکنان پرتاب کننده ایران به حساب می آید که می تواند در لحظات حساس با پرتاب های ۳ امتیازی خود روند بازی را تغییر دهد.

 


مایک رستمپور؛ دورگه قدرتمند


مدتی زمان زیادی از حضور مایک رستمپور در تیم ملی ایران نمی‌گذرد، اما حالا هواداران بسکتبال حسابی روی این بازیکن دورگه حساب باز کرده اند. رستمپور بازیکن بسکتبال ایرانی‌الاصل متولد آمریکا است که پس از کسب تجربه بازی در لیگ‌های اسلواکی، مکزیک، کانادا و چند کشور دیگر در سال ۲۰۱۹ به تیم ملی بسکتبال ایران دعوت شد و در نیم فصل دوم نیز با نفت آبادان در لیگ حاضر شد و قهرمانی را هم جشن گرفت.

 


آرون گرامی‌پور؛ سنتر ۲۱۳ سانتی


دیگر بازیکن دورگه تیم ملی بسکتبال، یک بازیکن ایرانی-بریتانیایی است. آرون گرامی پور که چند سال قبل در مقطعی به تیم ملی دعوت شد، برای حضور در جام جهانی نظر شاهین طبع را جلب کرد و به عنوان یک سنتر بلندقامت در ترکیب تیم ملی ایران حضور خواهد داشت. او هم سابقه بازی در سطح بین المللی را دارد و می تواند در لحظات حساس به کمک ایران بیاید.

 


محمد حسن‌زاده؛ دیگر بی تجربه نیست


حسن زاده جزو بازیکنان پست ۴ تیم ملی به حساب می آید و از تیم قهرمان فصل گذشته لیگ یعنی نفت آبادان آمده است. او هم حالا دیگر بی تجربه نیست و اگر روی فرم خوب خود باشد، می تواند در نقش یک ستاره زیر سبد و روی آن ظاهر شود.

 


میثم میرزایی؛ جانشین حدادی

 

بازیکنی که در چند سال اخیر در نقش جانشین حامد حدادی در تیم ملی بوده، حالا تجربه های خوبی از مسابقات بین المللی دارد. میثم میرزایی هم اگر در روز خوب خودش باشد، می تواند به خوبی برای برداشتن بار از روی دوش حامد حدادی گزینه مناسبی باشد.

 


بهنام یخچالی؛ جوان پرامید


یکی از جوان های باتجربه تیم ملی بهنام یخچالی است. این بازیکن که اخیرا قرارداد خود را با یک تیم چینی امضا کرده و به جمع لژیونرهای بسکتبال ایران اضافه شده، با ۲۴ سال سن چند سالی سابقه حضور در تیم ملی را دارد. آمار بازی های تدارکاتی اخیر تیم ملی نشان داده یخچالی در اوج به سر می برد و می تواند باری را از روی دوش تیم ملی بردارد. اگر روز خوب یخچالی باشد حسابی می توان روی پرتاب های ۳ امتیازی او حساب کرد.

 


سجاد مشایخی؛ ریزنقش کاربلد


گارد راس باتجربه تیم ملی بسکتبال که ریزنقش ترین عضو تیم ملی هم به شمار می رود، به عنوان بازیکنی که بیش از همه توپ را در اختیار دارد، می توان با تکنیک ناب خود حریفان را سردرگم کند. سجاد مشایخی که کاملا باتجربه است، هماهنگی خوبی با صمد نیکخواه و حامد حدادی دارد.

 


حامد حسین زاده؛ در نقش جانشین سجاد


دیگر پسر ریزنقش تیم ملی که در پست گارد راس می تواند به سجاد مشایخی کمک کند، حامد حسین زاده است. حامد که در لیگ سال اخیر در ترکیب شیمیدر به میدان رفت، بدون شک جایگزین مناسبی برای سجاد مشایخی خواهد بود.

 


رسول مظفری؛ انگیزه برای درخشش


دیگر بازیکنی که از تیم قهرمان فصل گذشته لیگ برتر یعنی نفت آبادان وارد تیم ملی شده، رسول مظفری است. این بازیکن که شاید حضورش تا همین اواخر در جام جهانی مشخص نبود و مدتی هم با تیم ب تمرین می کرد، جزو کم تجربه های تیم ملی به حساب می آید. شاید رسول فرصت کمی در جام جهانی برای بازی پیدا کند، اما قطعا انگیزه فراوانی برای درخشش دارد.

 


آرمان زنگنه؛ پست ۴ باسابقه


این بازیکن ۲۰۳ سانتی متری ۲۶ ساله که چند سال قبل با مصدومیت شدیدی مواجه شد و یک فصل را از دست داد، با نمایش خوب در فصل گذشته لیگ توانست بار دیگر خودش را وارد تیم ملی کند. این بازیکن پست ۴ تیم ملی هم جزو نفراتی است که شاهین طبع می تواند روی او حساب باز کند.

 

قهرمان المپیک هم برابر ملایی دوام نیاورد

سعید ملایی با شکست قهرمان المپیک از روسیه و حریفی از کانادا راهی نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان شد.

 

 در ادامه مسابقات قهرمانی جودوی جهان به میزبانی توکیو سعید ملایی در سومین مبارزه خود با " خاسان خالمرزایف " با رنکینگ 10 و دارنده مدال برنز رقابت های گرندپری آنتالیا از روسیه مبارزه کرد و این حریفش را با شکست بدرقه کرد.


در این مبارزه سخت و سرنوشت ساز در مرحله یک هشتم نهایی سعید ملایی توانست با یک نمایش خوب از سد قهرمان المپیک عبور کند.


رقیب سعید ملایی در مرحله یک چهارم پایانی " والیوس فورتیر " از کانادا بود که با نمایش بی نظیر نماینده ایران ایپون شد.


نماینده وزن 81 کیلوگرم با این پیروزی راهی نیمه نهایی شد و حالا جزو شانس های اصلی کسب مدال طلای جهان به حساب می آید؛ اگرچه قبلا چنین افتخاری را در کارنامه خودش ثبت کرده است.

 

تمجید فدراسیون جهانی از حامد حدادی

فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارشی به تمجید از ستاره تیم ملی ایران در جام‌جهانی ۲۰۱۹ چین پرداخت.

 

 فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) امروز (چهارشنبه) طی گزارشی به بررسی ستارگان هفت تیم آسیایی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۹ چین پرداخت که در این میان نام حامد حدادی سنتر و ستاره نام آشنای تیم ملی ایران نیز به چشم می خورد.

 

فدراسیون جهانی نوشت:

 

"ایران قرار است برای سومین دوره متوالی حضور در جام‌جهانی بسکتبال را تجربه کند که بدون شک یکی از بزرگ‌ترین دلایل این موفقیت، حضور حامد حدادی در ترکیب تیم ملی ایران است. البته قبل از اینکه حدادی ایران را به جام‌جهانی برساند، آن‌ها ابتدا باید در آسیا قهرمان می‌شدند که با انجام دادن این کار خود را اثبات کردند.

 

حدادی در رقابت‌های کاپ آسیایی ۲۰۰۷ با کسب ۱۳.۴ امتیاز و ۹.۶ ریباند در طول مسابقات، باعث شد ایران برای نخستین بار قهرمان آسیا شود. سنتر ایران در بازی فینال رقابت‌های سال ۲۰۱۷، مقابل لبنان ۳۱ امتیاز و ۱۰ ریباند را به ثبت رساند."

 

 فدراسیون جهانی در این گزارش به تمجید از بازیکنانی چون "یی جیانلیان سنتر (پست ۵) تیم ملی چین، میک کریک شوتینگ گارد و اسمال فوروارد (پست ۲ و ۳)، زید عباس فوروارد (پست ۳) تیم ملی اردن، گابه نوروود شوتینگ گارد (پست ۲) تیم ملی فیلیپین،‌ ماکوتو هجیما شوتینگ گارد (پست ۲) تیم ملی ژاپن، شئا ایلی گارد راس (پست ۱) تیم ملی نیوزلند و کیم جونگ‌کیو سنتر (پست ۵) تیم ملی کره‌جنوبی نیز پرداخته است.

پیشنهاد ما به شما:

بهترین نمایش کمدی موزیکال

منبع : لبخندآفرینان | پنج شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

تبلیغات

دزدان دست و پا چلفتی نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی