نامه خمسه به سگ ها و کلاغ ها!

 

 انتشار ویدئویی از استندآپ کمدی علیرضا خمسه در کانادا که به بروز برخی از اعتراضات و انتقادهای کاربران در فضای مجازی انجامید، موجب شد تا این هنرمند با نگارش یادداشتی کوتاه، با لحنی طنز پاسخگوی این گلایه‌ها باشد. گلایه‌هایی که به نظر می‌رسد بدون توجه به ماهیت مطایبه آمیز استندآپ کمدی خمسه و کارنامه آشنای او در این حوزه، صرفاً واکنشی هیجانی و برخاسته از شرایط اجتماعی و اقتصادی امروز جامعه بوده اند. جالب آنکه در این باره حتی برخی دست به هک کردن پیج اینستاگرام خمسه نیز زده اند که قطعاً رفتاری دور از شان مردم ایران بوده و منطقی تلقی نیست.

یادداشت خمسه را بخوانید:

حضور محترم کلاغها و سگهای نازنین سرزمین ایران زمین، عرض سلام و ادب و احترام دارم.

اینجانب علیرضا خمسه که مدتی است به نوع پیشرفته‌ای از سندروم شاپرک (سندرومی که بیمار با ابتلا به آن فکر می‌کند مرغ همسایه غازه) مبتلا هستم و مراحل درمان را طی می کنم. صادقانه اقرار می‌کنم که تا همین دیروز نمی‌دانستم برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی کشور بدون جیره و مواجب و کاملاً خودجوش و عاشقانه از حریم سیاسی و امنیتی شما صیانت می‌کنند، و گرنه اسائه ادب نمی‌کردم و ناجوانمردانه شما عزیزان را با همتایان به اصطلاح «نایس» خارجی‌تان مقایسه نمی‌کردم. 

فلذا ضمن پوزش از این غفلت و خود باختگی قول می‌دهم ضمن طی مراحل درمانم از این پس بدون هماهنگی با حافظان بی‌مزد و منت شما قدمی از قدم برندارم و همیشه با الفاظ محترمانه و مودبانه از شما بزرگواران یاد کنم. در حال حاضر هم مشغول خودزنی هستم تا بلکه درس عبرتی شود برای آن دسته از به اصطلاح کمدین‌هایی که قصد داشتند در برنامه‌های آینده‌شان از موش‌ها، گربه‌ها، حشرات و مورچه‌های نازنین کشور مایه بگذارند.

ضمنا سخنی هم با آن دسته از کاربران شبکه‌های اجتماعی دارم که به جای بی‌تفاوتی نسبت به مسائل اقتصادی و اجتماعی اقشار زحمتکش جامعه، همیشه هشیار و بیدار مسایل مهمتر کشور هستند. درود بر شما... .

منبع : لبخندآفرینان | دو شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

تبلیغات

نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی نمایش کمدی مارمولک زندان به صرف میرزا قاسمی