لیورپول قهرمان سوپر جام اروپا شد

 

لیورپول، فاتح لیگ قهرمانان فوتبال اروپا، چهارشنبه شب در شهر استانبول با شکست چلسی در ضربات پنالتی قهرمان سوپرجام اروپا شده است.

آدریان کپت دروازه بان این تیم ضربه تمی آبراهام را مهار کرد تا این تیم برای چهارمین بار در تاریخ خود عنوان قهرمانی این جام را به دست آورد.

دو تیم در وقت عادی و اضافی به نتیجه دو بر دو دست یافتند و در نهایت لیورپول بازی را ۵-۴ در ضربات پنالتی برد.

چلسی در نیمه اول با ضربه دقیق اولیویه ژیرود پیش افتاد اما سادیو مانه با دو گل لیورپول را دو بر یک جلو انداخت.

در نهایت ضربه جورجینو برای چلسی بازی را به پنالتی کشاند.

این پیروزی برای لیورپول دو ماه پس از آن به دست می آید که یورگن کلوپ اولین عنوان قهرمانی خود را به عنوان مربی لیورپول به دست آورده بود. این تیم در آن زمان با نتیجه دو بر صفر تاتنهام را در فینال لیگ قهرمانان شکست داد.

در تحولی بی سابقه داوری این بازی را خانم استفانی فراپار داور ۳۵ ساله فرانسوی به عهده داشت.

خانم فراپار قبلا با قضاوت مسابقه آمیان و استراسبورگ اولین داور زنی شده بود که در لیگ دسته اول فوتبال فرانسه داوری کرده و نامش در فهرست داوران فصل بعد این مسابقات نیز قرار دارد.

فراپار همچنین داور فینال جام جهانی فوتبال زنان ۲۰۱۹ بین آمریکا و هلند بود. در سوپرجام اروپا دو کمک داور خانم فراپار هم زن بودند: مانوئلا نیکولوزی از فرانسه و میشله اونیل از جمهوری ایرلند.

جام قهرمانی سوپرجام اروپا در سال‌های اخیر معمولا در ویترین افتخارات تیم‌های اسپانیایی جا خوش کرده بود؛ ۵ قهرمان پیشین این مسابقه همگی از تیم‌های اسپانیایی بوده‌اند.

این اولین بار در ۱۴ سال اخیر بود که جام قهرمانی راهی انگلیس می‌شود و همچنین اولین باری است که دو تیم از لیگ برتر فوتبال انگلیس در این مسابقه به مصاف هم رفتند.

این یازدهمین دیدار لیورپول و چلسی در مسابقات اروپایی بود که محصول آن پنج تساوی و سه پیروزی بر هر یک بوده است

منبع : لبخندآفرینان | پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

تبلیغات

دزدان دست و پا چلفتی نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی