اخبار نقل و انتقالات

 

 

  روز پرماجرای باشگاه پرسپولیس

مسوولان باشگاه پرسپولیس روز پرمشغله‌ای را پیش رو خواهند داشت و باید خود را مهیای اتفاقات مهمی برای باشگاه کنند.

 پرسپولیس رفته رفته خود را مهیای شروع فصل جدید می‌کند و لیست خود را طبق نظر کادرفنی ترتیب می‌دهد. در این رابطه مدیران پرسپولیس امروز با جلسات پیاپی با بازیکنان روبرو خواهند شد و باید تصمیمات جالب توجهی بگیرند.

بعد از اینکه نزدیک به یک هفته از ماجرای حضور سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست مازاد پرسپولیس گذشته، مدیران تیم و خصوصا ایرج عرب هنوز نتوانسته‌اند به توافق قطعی در خصوص جدایی این دو بازیکن دست یابند. این دو بازیکن طی روزهای اخیر بارها با حضور در باشگاه به دنبال راهکاری برای جدایی و توافق با مدیران این تیم بوده‌اند که هر بار هم البته بی نتیجه میدان پیروزان را ترک کردند و البته کار به جایی رسید که هافبک شاکی این تیم نیز با کنایه‌های فراوان عرب را مورد خطاب قرار داد و خواستار مشخص شدن زودتر شرایط خود شد. این دو بازیکن امروز نیز طبق وعده در باشگاه حضور خواهند یافت تا به مذاکره با ایرج عرب بپردازند و تکلیف خود را برای فصل آینده مشخص کنند.

سروش رفیعی و شایان مصلح ضمن مذاکره برای دریافت رضایتنامه خود، بعد از اینکه متوجه شدند قادر به جدایی به شیوه قرضی نیستند، اکنون خواستار مشخص شدن تکلیف مالی و مطالبات خود هستند و در ضمن به دنبال این هستند تا شرط جدایی و دریافت رضایتنامه با توجه به اینکه در لیست مازاد حاضر شده‌اند، از مذاکرات بین آنها و مدیرعامل خارج شود و باید دید ایرج عرب در این خصوص چه تدبیری خواهد داشت.

دیگر بازیکنانی که امروز به دنبال حضور در باشگاه خواهند بود علی علیپور و امید عالیشاه هستند. دو بازیکن شاکی از شرایط مالی و بی توجهی باشگاه؛ هر دو مدعی هستند با توجه به سابقه و عملکردی که طی این سال‌ها در پرسپولیس به جا گذاشته‌اند، مدیران فعلی بالاترین بی توجهی و کم مهری را نسبت به آنها داشته و آنها را در گروهی که موفق به دریافت بخش عمده مطالبات شده‌اند قرار نداده است. علیپور حتی از این مساله که باشگاه شرایط سخت‌تری را برای جدایی‌اش و حضور در فوتبال اروپا برای او شکل داده نیز شاکی و ناراضی است.

 

علیپور که مدتی در تمرینات گروهی پرسپولیس غایب بود، در نهایت بعد از مذاکره با باشگاه و توافق برای اینکه در صورت دریافت پیشنهاد قادر به جدایی از این تیم باشد، در تمرین حضور یافت و راهی اردوی ترکیه نیز شد. علیپور اما گفته می‌شود اکنون با پیشنهادی از لیگ روسیه مواجه شده و در این زمینه قرار است امروز جلسه‌ای با ایرج عرب برگزار کند و همچنین در خصوص مطالبات خود به بحث بنشیند. در شرایطی که پرسپولیس تا به این لحظه موفق به جذب مهاجم خارجی نشده، درخواست احتمالی علیپور برای جدایی نیز می‌تواند به دردسر بزرگی برای مدیران این تیم تبدیل شود.

 

امید عالیشاه نیز دیگر ستاره‌ی پرسپولیس است که امروز راهی باشگاه خواهد شد تا جلسه سرنوشت سازی با مدیران تیم داشته باشد. عالیشاه که یکی از بازیکنان باسابقه و کاپیتان پرسپولیس محسوب می‌شود بابت اینکه باشگاه در مقطع ابتدایی فصل جدید برخلاف چند بازیکن برگزیده با او جلسه‌ای نداشته و نسبت به مطالباتش نیز بی توجه بوده ناراضی است. این بازیکن البته نسبت به خریدهای جدید باشگاه نیز به نظر ناراضی است و ترافیک شکل گرفته باعث شده تا آینده او با خطر مواجه شود. در پست این بازیکن در حال حاضر ستاره‌هایی همچون مهدی ترابی، وحید امیری حاضر هستند و بشار رسن، سیامک نعمتی و فرشاد احمدزاده نیز ترافیک این خط را افزایش داده‌اند. بعید نیست عالیشاه در جلسه امروز به توافق برای جدایی برسد و از میان گزینه‌های داخلی و خارجی خود به نتیجه دست یابد.

با بازگشت گابریل کالدرون به تهران، احتمال برگزاری جلسه‌ای در خصوص لیست پایانی تیم نیز احتمالا در دستور کار قرار گیرد و نفرات بعدی برای جدایی از این تیم نیز مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

پرسپولیس در شرایط فعلی باید نام یک بازیکن را حداقل از لیست خود خارج کند و در این زمینه طی روزهای اخیر شایعات زیادی شکل گرفته است و احتمال مشخص شدن آن طی ساعات آینده زیاد است.

باشگاه پرسپولیس البته طبق وعده‌اش در فاصله 48 ساعت مانده به پایان هفته باید تکلیف مهاجم خارجی و مذاکره نهایی با بازیکن مدنظر کالدرون را نیز خاتمه دهد و به نتیجه قطعی در این زمینه دست یابد و مذاکرات با بازیکن خارجی مدنظر را صورت دهد تا مشخص شود در این زمینه روز سختی در انتظار عرب و دیگر مدیران تیم خواهد بود و باید دید چه خروجی از آن به بیرون خواهد آمد.

 

 خارجی‌های الاتحاد برابر ذوب آهن را بشناسید

تیم فوتبال الاتحاد عربستان 4 بازیکن خارجی اش که در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهند داشت را مشخص کرد و با این بازیکنان به مصاف نماینده ایران حریفش در مرحله حذفی خواهد رفت.

 

 الاتحاد عربستان حریف تیم ذوب آهن در مرحله حذفی رقابت های لیگ قهرمانان است و خوزه لوئیز سیرا سرمربی اهل کشور شیلی برای حضور در ادامه این رقابت ها به چهار انتخاب نهایی از بین بازیکنان خارجی اش رسید. مربی 50 ساله الاتحاد عربستان از میان 7 بازیکن خارجی این تیم نام 4 نفر را در لیست نهایی برای رقابت های لیگ قهرمانان آسیا قرار داد.


رومارینیو مهاجم برزیلی، لوئیز آنتونیو خیمنز هافبک شیلیایی ، مانوئل دو کاستا مدافع مراکشی و الکساندر پریجوویچ مهاجم صربستانی 4 بازیکنی هستند که لوئیزسیرا برای لیگ قهرمانان در نظر گرفته است.  


رومارینیو برزیلی که نقش مهاجم دوم را بازی می کند یک بازیکن تکنیکی 28 ساله است که فصل گذشته 7 گل در 20 بازی برای این تیم به ثمر رساند. او بیشتر نقش سازندگی و فضاسازی را برای مهاجم نوک صربستانی این تیم مهیا می کند.


خوزه آنتونیو خیمنز هافبک شیلیایی تیم الاتحاد یک هافبک با تجربه  و با سابقه بازی در تیم ملی شیلی، لاتزیو، اینترمیلان، پارما و فیورنتیناست و امسال از تیم پالستینو شیلی به الاتحاد آمده است. البته او سابقه بازی در تیم های عربی مثل الغرافه ، النصرو العربی را هم دارد. او در فصل قبل در 21 بازی 5 گل زد و 4 پاس گل داد.
مانوئل داکوستا مدافع 33 ساله و مراکشی متولد فرانسه است که علاوه بر تیم ملی مراکش سابقه بازی در تیم های ملی پایه کشور پرتغال را دارد. این بازیکن سه ملیتی با سابقه بازی در پی اس وی ، فیورنتینا، سامپدوریا، وستهم یونایتد و لوکوموتیو مسکو در خط دفاعی الاتحاد بازی خواهد کرد. او در این فصل از تیم باشاکشهیر به تیم الاتحاد پیوسته است.
الکساندر پریجوویچ مهاجم 29 ساله و ملی پوش صربستانی یک گلزن خطرناک است که تیم پائوک یونان به الاتحاد پیوسته است. او در سه فصل گذشته حضور در این تیم یونانی در 87 بازی 55 گل به ثمر رساند.

 

 

فرشاد جانفزا قراردادش با نفت مسجدسایمان را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد.

 نفت مسجدسلیمان با مهدی تارتار دچار تغییرات زیادی شده است و این سرمربی در تمرینات تیمش با جدیت عملکرد بازیکنان را زیر نظر دارد ، تاکنون چند بازیکن در تمرینات این تیم به دلیل  عملکرد ضعیف از لیست خط خورده اند.

فرشاد جانفزا مهاجم فصل قبل تیم نفت شب گذشته قراردادش را به مدت یک فصل دیگر تمدید کرد، وی سابقه حضور در تیم های فولاد خوزستان و همچنین قهرمانی با استقلال خوزستان و فولاد نوین در لیگ یک را دارد.

 

رسمی؛ عارف غلامی به استقلال پیوست

مدافع فصل گذشته فولاد با عقد قرارداد رسمی به استقلال پیوست.

عارف غلامی که چند روزی است با استقلال به توافق رسیده است، دقایقی پیش قرارداد خود را با این باشگاه امضا کرد.

استقلال در این فصل پژمان منتظری و روزبه چشمی را در پست دفاع وسط از دست داده است اما این تیم تنها سیاوش یزدانی را در این پست جذب کرد تا استراماچونی نیاز به جذب یک بازیکن در پست دفاع وسط را حس کند.

 در این بین مدیران استقلال عارف غلامی را در پست دفاع وسط تیم شان انتخاب کردند، بازیکنی که سهمیه بزرگسالان این تیم را پر نمی کند و می تواند با یزدانی و دانشگر برای قرار گرفتن در پست دفاع وسط آبی ها رقابت کند.

قرارداد غلامی با استقلال دو ساله است و او تا پایان لیگ بیستم در این تیم خواهد ماند.

 

عارف غلامی در آستانه عقد قرارداد با استقلال

مدافع وسط فصل گذشته فولاد دقایقی پیش وارد باشگاه استقلال شد.

 عارف غلامی که سابقه بازی در سپاهان، ذوب آهن و فولاد را در کارنامه دارد دقایقی پیش برای عقد قرارداد با آبی ها وارد ساختمان باشگاه شد.

غلامی چند روزی است با مدیران استقلال به توافق رسیده است و قرار است امروز بعد از مذاکرات نهایی قرارداد خود را با آبی ها امضا کند.

غلامی در صورت پیوستن به استقلال با دانشگر و یزدانی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی رقابت خواهد کرد.

 

 

آرمین سهرابیان به سایپا پیوست

مدافع وسط فصل گذشته استقلال تهران با نظر ابراهیم صاقی نارنجی پوش شد.

 به نقل از روابط عمومی شرکت فرهنگی ورزشی سایپا؛ آرمین سهرابیان که سابقه حضور در تیم های سپاهان اصفهان و استقلال تهران را در کارنامه خود دارد با نظر ابراهیم صادقی و توافق با مسئولان باشگاه سایپا با عقد قراردادی یک ساله به تیم فوتبال سایپا پیوست.

آرمین سهرابیان طی دو سال حضور خود در استقلال به صورت ثابت به میدان می رفت اما در اتفاقی عجیب او قراردادش را با آبی ها فسخ کرد.

سهرابیان قرارداد خود را به صورت یک ساله با سایپا امضا کرده است و قرار است در این تیم در پست دفاع وسط بازی کند.

 

 

 

منبع : لبخندآفرینان | سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

تبلیغات

نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی نمایش کمدی مارمولک زندان به صرف میرزا قاسمی