سیلوستر استالونه بدون اشاره به جزئیات این پروژه تأکید کرد که فیلمنامه خوبی در دست دارد و شانس بازگشت راکی به پرده های نقره ای بسیار زیاد است.

در این داستان راکی با جوان لاتین تبار عصبانی و تندخویی آشنا می شود که درگیر مشکلات مهاجرتی است. دوستی آنها با ماجراهای عجیب و غیرمنتظره ای همراه می شود و راهی مناطق مرزی آمریکا می شوند.

به گفته سیلسوتر استالونه با توجه به مشکلات کنونی در مرزهای آمریکا و بحران پناهجویان در ایالت های جنوبی کشور، هم اکنون بهترین زمان تولید فیلم است.

او پس از تولید «راکی ۶» در سال ۲۰۰۶ از پایان این مجموعه سینمایی خبر داد و با نقش «راکی بلبوا» خداحافظی کرد. اما در سال ۲۰۱۵ و با اصرار «رایان کوگلر» کارگردان و «آرون کاوینگتون» فیلمنامه نویس، بازی در «کرید» را پذیرفت و با راکی به سینما بازگشت. البته بعنوان قهرمانی بازنشسته و مربی «آدونیس» فرزند دوستش «آپولو کرید» که در قسمت چهارم این مجموعه سینمایی کشته شد.

دو فیلم «کرید» با بازی سیلوستراستالونه در گیشه بسیار موفق بود و بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون دلار فروخت ولی ستاره اصلی «مایکل بی جردن» بود و راکی حضور کم رنگی در فیلم داشت.