اخبار نقل و انتقالات

 

وحید خشتان به پارس جنوبی پیوست

مهاجم فصل گذشته استقلال خوزستان به پارس جنوبی پیوست.

 

وحید خشتان بعد از گفت و گو و توافق با مدیران پارس جنوبی قرارداد یکساله‌ای را با این باشگاه امضا کرد.

 

خشتان ۲۷ ساله در لیگ هجدهم یکی از مهاجمان اصلی استقلال خوزستان بود که تا اواسط مسابقات در کورس آقای گلی قرارداشت و حالا در پارس جنوبی شاگرد فراز کمالوند خواهد شد.

 

 

 

سروش در سه راهی شهرخودرو، تراکتور و لیگ سوئد

هافبک میانی فصل گذشته پرسپولیس برای انتخاب تیم جدید خود بر سر سه راهی قرار گرفته است.

 

 شنیده‌ها در خصوص سرنوشت سروش رفیعی پس از جدا شدن از پرسپولیس تاکنون متفاوت بوده است اما او امروز رسما با دو باشگاه شهرخودرو خراسان و تراکتورسازی به عنوان تنها گزینه‌های ایرانی موردنظرش گفتگو کرد.

 

سروش رفیعی که پیشنهادی را هم از لیگ سوئد در دست دارد تصمیم دارد تا فردا و پس از اتمام مذاکراتش با تیم‌های شهرخودرو و تراکتورسازی، رسما تیم جدید خود را معرفی کند.

 

گفته می‌شود شهرخودرو خراسان می‌تواند در صورت جذب سروش رفیعی، جانشین مسعود ریگی جدا شده را از پرسپولیس در این پست معرفی کند.

 

خلیلی: جذب مهاجم خوب کار سختی است

پرسپولیس یکی از سخت ترین قرعه ها را در لیگ نوزدهم دارد اما این تیم برای دفاع از سه عنوان قهرمانی اش باید از این بازی های دشوار امتیازات لازم را بگیرد.

 

" قرعه کشی رقابت های لیگ نوزدهم بیش از هرچیز تحت تاثیر قرعه دشوار پرسپولیس قهرمان دوره قبل مسابقات قرار گرفت چرا که این تیم در شش هفته ابتدایی باید با 4 مدعی اصلی این فصل بازی کند. محسن خلیلی سرپرست تیم پرسپولیس در این ارتباط و اینکه دربی پایتخت مقابل استقلال در هفته چهارم برگزار می شود گفت:« دربی جذابیت های خاص خودش را دارد و فرقی ندارد که در کدام هفته برگزار شود.» او افزود:« شاید چون مردم عادت کرده بودند این بازی را زمانی ببینند که لیگ داغ تر شده ، شاید از بازی در هفته های ابتدایی تعجب کرده اند. اما من فکر می کنم شرایط دو تیم یکسان است و بازیکنان دو تیم آمادگی کامل برای این بازی را دارند. بازیکنان می خواهند بهترین کیفیتشان را برای تیم و مقابل هواداران به نمایش بگذارند؛ امیدوارم این مسابقه هم مثل دربی های قبلی جذاب بوده و پرسپولیس برنده شود.»


او درباره اینکه کالدرون و استراماچونی سرمربیان دو تیم اولین دربی شان را تجربه کرده و از این نظر این بازی ناشناخته است گفت:« مسلما دربی امسال نسبت به سال های قبل متفاوت است چون دو تیم با سیستم های مختلف و با بازیکنانی با سبک و سیاق متفاوت فصل را شروع کرده اند. می توان گفت بازی متفاوتی می بینیم اما نمی توانیم بگوییم که این بازی جذاب تر است یا بدتر. باید شرایط بازیکنان را در آن زمان دید. »


آقای گل سابق لیگ برتر ایران گفت:« نمی توانیم از الان بگوییم که کدام تیم می تواند عملکرد بهتری داشته باشد. هرچه به دربی نزدیکتر می شویم فشار مطبوعات و هواداران بیشتر می شود و این می تواند روی عملکرد بازیکنان تاثیربگذارد. دربی ویترین فوتبال ایران است.»


سرپرست تیم پرسپولیس درباره هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران و بازی با پارس جنوبی گفت:« تمامی تیم ها انگیزه خیلی زیادی دارند چون مقابل تیم قهرمان بازی می کنند و بازیکنانشان در طول هفته ها تمام تلاششان را می کنند تا بهترین نمایش را داشته باشند. با این حال بازی آسان و سخت نداریم و فرقی نمی کند با چه تیمی در کدام هفته بازی کنیم. همه بازی های پرسپولیس سخت است و مطمئنا بچه های ما آنقدر باتجربه هستند که بتوانند از این بازی ها سربلند بیرون بیایند.»

 

خلیلی با بیان اینکه بعد از قرعه کشی برنامه بازی ها را به کالدرون داده است گفت:« من فقط توانستم برنامه بازی ها را به ایشان بدهم اما کالدرون نگران زمان آغاز لیگ برتر بود که البته من به او گفتم هنوز مشخص نیست. او کاملا تعجب کرده که چرا قرعه کشی اینقدر دیر انجام شده و چرا تاریخ برگزاری بازی ها مشخص نیست. ما یکبار به او گفتیم پنجم و یک بار هم دهم مرداد بازی ها شروع می شود اما در نهایت هم نمی دانیم بازی ها چه زمانی دقیقا برگزار می شود؟»


مهاجم سابق پرسپولیس و تیم ملی در ارتباط با حضور بانوان در ورزشگاه ها هم گفت:« این موضوع چند سالی است که صحبت زیادی در موردش می شود و اگر بستر حضور زنان فراهم شود چرا که نه؟ باید فرهنگسازی شود تا بانوان هم به ورزشگاه بیایند چرا که آن ها هم حق دارند مسابقات را ببیند. » او افزود:« برای ما که خیلی خوب می شود چون طرفدارانمان در ورزشگاه دوبرابر می شوند. شور و شوقی که بانوان طرفدار فوتبال و پرسپولیس دارند قابل وصف نیست و من فکر می کنم در بازی ها تماشاگران به مراتب بیشتری به ورزشگاه بیاید و مسابقات پرهیجان تر و گرم تر خواهد شد.»


محسن خلیلی در ادامه و درباره مهاجم خارجی مدنظر باشگاه پرسپولیس گفت:« ببینید سرمربی تیم می گوید که من در کنار علیپور به یک مهاجم دیگر نیاز دارم و باشگاه هم تمام توانش را برای جذب این مهاجم به کار گرفته است. اما جذب مهاجم خوب در این زمان به این راحتی نیست، بیشتر مهاجمان قرارداد دارند و یا اینکه مثل مایگا در شرایط خیلی خوبی نیستند. به همین دلیل باشگاه بسیار ریز بین است چرا که نمی خواهد بازیکنی بگیرد که به کار تیم نیاید و بعد هم شکایت روی شکایت بیاید. مسئول نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس مدیرعامل است و ایشان شخصا این موضوع را پیگیری و اعلام می کند. باشگاه در حال حاظر دنبال اسامی است که کالدرون به آن ها برای جذب مهاجم داده است.»

 

برادران پاپی در گل ریحان البرز

محمد پاپی با جدایی قرضی از سپاهان مثل برادرش حسین به گل ریحان البرز پیوست.

 

چند روز پیش حسین پاپی هافبک سابق تیم سپاهان که بازوبند کاپیتانی این تیم را هم بر بازو داشت، راهی تیم گل ریحان شد و امروز هم محمد پاپی برادر او با قراردادی یک ساله به این تیم پیوست.

 

محمد پاپی ۲۱ ساله فصل گذشته در نفت مسجد سلیمان حضور داشت و پیش از آن نیز به صورت قرضی برای فجر و تراکتور بازی کرد. او همچنان تحت قرارداد سپاهان است و قراردادش با گل ریحان هم قرصی خواهد بود.

 

هدایت نماینده استان البرز در لیگ آزادگان برعهده محمد نصرتی است.

 

حسین علی و استقلال؛ شایعه‌ای که واقعی شد

بعد از دور شدن صفا هادی از استقلال در روزهای اخیر خبرهایی درباره علاقه این باشگاه به یک هافبک دیگر از تیم ملی عراق به گوش می رسد؛ خبرهایی که مشخص شدند فراتر از شایعات نقل و انتقالاتی هستند.

 

 استقلال برای تکمیل تیمش به دنبال جذب یک هافبک است؛ آن ها ابتدا صفا هادی را می خواستند اما وقتی الزورا و چند رقیب جدید برسر راه این باشگاه قرار گرفتند، آن ها سراغ یک هافبک دیگر از تیم ملی عراق رفته اند. حسین علی هافبک و وینگر 22 ساله تیم ملی عراق حالا مورد توجه استقلال قرار گرفته است و می تواند یک گزینه نزدیک به انجام باشد.


 امروز درباره حسین علی این خبر را منتشر کرد که این بازیکن تیم ملی عراق مذاکراتش با تیم الشحانیه قطر دچار مشکل شده است؛ دلیل این موضوع هم ورود استقلال به جمع مشتریان این بازیکن است

 

بازیکن سابق تیم ملی هلند به گل گهر پیوست

بازیکن سابق تیم زیر ۲۱ ساله های تیم ملی هلند با عقد قراردادی رسمی به تیم گل گهر سیرجان پیوست.

 

 تیم تازه صعود کرده به لیگ برتر در ادامه خریدهای تابستانی خود اولین بازیکن خارجی را به لیست تیم اضافه کرد. طبق اعلام مسئولان باشگاه گل گهر کوین جانی جانسون هافبک طراح و ۲۷ ساله هلندی که سابقه حضور در تیم ملی زیر ۲۱ ساله‌های هلند و بازی در لیگ برتر این کشور را در کارنامه دارد به صورت رسمی به نماینده کرمان در لیگ‌ برتر پیوسته است.

 

پیش از این مسئولان باشگاه گل گهر با بازیکنانی نظیر بهنام برزای، مهرداد بایرامی، یوسف وکیا، میلاد فراهانی، سجاد عاشوری و مهدی زبیدی در کنار چند بازیکن دیگر به توافق رسیده بودند و حالا با جذب این بازیکن هلندی به دنبال یک بازیکن خارجی دیگر در خط دفاع خواهند بود. گل گهر در لیگ نوزدهم اولین فصل حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند و به دنبال کسب نتایج قابل توجه با مربی کروات خود است.

 

آشنایی با سه گزینه جدید خط حمله پرسپولیس

سه گزینه باشگاه پرسپولیس برای حضور در خط حمله مشخص است. بازیکنانی از برزیل، آرژانتین و بوسنی هرزگوین؛ که باید دید در نهایت کدام یک گوی سبقت را از دیگری می‌رباید.

 باشگاه پرسپولیس روز گذشته با انتشار بیانیه ای از رد شدن مادیبو مایگا در تست‌های پزشکی خبر داد. علت این رد شدن تراکم استخوان در مچ پا بود و پزشک سرخپوشان نیز مهاجم اهل مالی مد نظر باشگاه را دارای استاندارد لازم برای حضور در لیگ ایران ندانست.

 

در تمرین بعد از ظهر روز گذشته پرسپولیس نیز گابریل کالدرون در خبر ویژه‌ای به خبرنگاران حاضر در محل تمرین گفت سه گزینه دیگر را به باشگاه معرفی کرده و مدیرعامل به دنبال توافق با آن‌ها است. سه مهاجمی که در گذشته هم مد نظر باشگاه قرار داشتند و باید دید بعد از منتفی شدن مادیبو مایگا به عضویت پرسپولیس در می‌آیند یا خیر. پس از پرس و جویی که به عمل آوردیم به سه گزینه نهایی کالدرون و مدیران باشگاه رسیدیم که به شرح زیر است:

*اندرسون لوپز برزیلی که عضو باشگاه کونسادول ساپورو ژاپن است.
اصلی ترین گزینه مدیران باشگاه پرسپولیس مهاجم برزیلی و 25 ساله کونسادول ژاپن است. بازیکنی که در 16 بازی 9 گل به ثمر رسانده و دو پاس گل نیز ثبت کرده است. اندرسون به واسطه درخشش و سنی خوبی که دارد حالا هدف نهایی پرسپولیسی‌ها قرار گرفته و به دنبال راضی کردن او برای حضور در ایران هستند. این مهاجم چپ پا که از قدرت شوتزنی و دریبلینگ بالایی برخوردار است قیمت در حدود 800 هزار دلار دارد و و کمی گران است. به همین دلیل مدیران باشگاه به دنبال مذاکره با لوپز هستند تا کمی از قیمت او را کم کنند. لوپز به واسطه حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا راضی به حضور در این تیم است و باید دید در نهایت بر بندهای قرارداد توافق حاصل می‌شود یا خیر.


*نرمین هاسکیچ، مهاجم اهل بوسنی حاضر در لیگ صربستان
این بازیکن بوسنیایی قبل از مادیبو مایگا گزینه مدنظر مدیران و سرمربی پرسپولیس بود و حالا بار دیگر به گزینه اصلی تبدیل شده است. هاسکیچ قبل از این مشکل رضایتنامه داشت و طرف ایرانی باید مبلغی نزدیک به 200 هزار دلار برای رضایتنامه پرداخت می‌کردند که با توجه به مبلغ قرارداد او نزدیک به 750 هزار دلار برای پرسپولیسی‌ها آب می‌خورد. اما حالا با منتفی شدن حضور مایگا بار دیگر اسم هاسکیچ بر روی میز اعضای هیئت مدیره آمده و آن‌ها به دنبال مذاکره مجدد برای جذب این بازیکن هستند.

 

شایان مصلح به سپاهان پیوست

شایان مصلح مدافع سابق تیم فوتبال پرسپولیس با عقد قراردادی دو ساله به جمع طلایی پوشان اصفهانی اضافه شد.

 

 شایان مصلح که بعد از خروج از لیست گابریل کالدرون تبدیل به یکی از مهره های مهم نقل و انتقالات شده بود فصل آینده با پیراهن طلایی سپاهان در میادین ظاهر خواهد شد. مصلح ظرف دیروز و امروز و طی مذاکراتی که با سپاهانی ها داشت با مسئولان این باشگاه به توافق رسید و ساعتی پیش از تهران به اصفهان رفت تا قراردادش را به صورت رسمی امضا کند.

 

مصلح در حالی با قراردادی دو ساله به سپاهان پیوست که این تیم در پست دفاع چپ سعید آقایی را در اختیار دارد که یک بازیکن ملی پوش است و همچنین داود رجبی جوان هم در دسترس امیرقلعه نویی قرار داد. حالا خرید مصلح، می تواند رقابت جذابی را در سمت چپ خط دفاعی طلایی پوشان ایجاد کند. البته مدافع فصل گذشته پرسپولیس توانایی بازی در پست های جلوتر از خط دفاعی را هم دارد و قدرت سرزنی اش ممکن است باعث شود که قلعه نویی او را در پست های مختلفی به کار بگیرد.

 

مصلح 26 ساله و اهل شهرستان رودبار در استان گیلان است. او فوتبالش را به طور حرفه ای از تیم داماش گیلان آغاز کرد و سپس دو فصل حضورش در سپیدرود باعث شد تا مورد توجه تیم های مطرح پایتخت قرار بگیرد. او بعد از اینکه پرسپولیسی ها در جذب او در نیم فصل لیگ شانزدهم ناکام ماندند در ابتدای لیگ هفدهم به این تیم پیوست و یکی از مهره های تاثیرگذار سرخپوشان بود.

 

او در حالی در این فصل از پرسپولیس جدا شد که در فصل های قبل توانسته بود در برخی از بازی های خاطره انگیز این تیم بازی کند. گل او در دقیقه 90+6 در بازی هفته سیزدهم لیگ هفدهم، گل او در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به پدیده و همچنین پنالتی که در بازی یک چهارم نهایی برابر الاهلی گرفت از بهترین لحظات حضورش در پرسپولیس بوده است.

 

مصلح ظهر امروز در شرایطی از بلیت خود در صفحه اینستاگرامش رونمایی کرد، که باشگاه پدیده هم تا آخرین لحظات خواهان جذب او بود ولی در نهایت شماره 69 دو فصل گذشته سرخپوشان پایتخت، تصمیم گرفت تا شهر اصفهان را برای ادامه فوتبالش انتخاب کند.


*فرانکو دی سانتو، گزینه‌ای که کالدرون دوستش دارد
مهاجم آرژانتینی سابق چلسی که 30 ساله است و فصل قبل را در تیم رایو وایکانو پشت سر گذاشت و تنها در 6 بازی به میدان رفت و موفق به ثبت هیچ گلی نشد. دی فرانکو با توجه به وضعیتی که در فوتبال اروپا دارد، بی تمایل به حضور در خاورمیانه و حضور در قهرمان ایران نیست و از لحاظ مالی هم برای مدیران مناسب است. او مبلغی معادل با 600 هزار دلار می‌خواهد و نظر هیئت مدیره بر روی او به مانند مایگا است. آن‌ها شرط کرده‌اند که این بازیکن در صورت رسیدن به توافق اولیه به ایران آمده و تمام تست‌ها پزشکی را پشت سر بگذارد. مسئله‌ای که تا به اینجا یک قربانی گرفته و باید دید در ادامه باز هم دام بازیکنان خارجی خواهد شد یا خیر.

 

نفت M.I.S به دنبال جذب دو مهاجم خارجی

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان تا به اینجا عذر 12 بازیکن تازه پیوسته به این تیم را خواسته است.

به گزارش ورزشه س، مهدی تارتار سرمربی تازه به خدمت گرفته شده نفت مسجدسلیمان بعد از بستن قرارداد با این تیم به‌سرعت وارد بازار نقل و انتقالات شد و روزی نبود که خبری مبنی بر پیوستن دو تا سه بازیکن به این تیم در اخبار به گوش نرسد تا جایی که در مقطعی با ورود 14 بازیکن این تیم رکورددار جذب بازیکن در لیگ برتر به شمار می‌رفت.


اما این پایان کار نبود. چراکه بازی‌های تدارکاتی زیادی در پیش بود و به نظر می رسید تارتار قصد داشت پیش از تکمیل لیست نهایی این بازیکنان را در این بازی‌های دوستانه محک بزند. نفت M.I.S در 6 بازی دوستانه در برابر تیم‌های امید ایران، آلومینیوم اراک، نساجی مازندران، نفت آبادان، پرسپولیس تهران، نود ارومیه به میدان رفت که سه تساوی، دوشکست و یک پیروزی ما حاصل این بازی‌های دوستانه بود. اما آن چیزی که بیش از هر موضوع در این بازی‌ها جلب‌توجه می‌کرد نمره نسبتاً قابل‌قبول تیم در فاز دفاعی و ضعف مفرط گل زنی بود. زدن تنها دو گل در این 6 بازی آمار بسیار ضعیفی بود که خیلی به‌موقع زنگ خطر را برای تارتار به صدا درآورد تا نشان دهد ویروس ناکامی در گشودن دروازه‌ها همچنان از فصل قبل در این تیم باقی‌مانده است. از همین رو تارتار پیش از شروع لیگ و قبل از آنکه در کوران رقابت‌ها بخواهد با چنین چالشی مواجه شود 12 بازیکن را تابه‌حال از جمع این تیم کنار گذاشته است و همان‌طور که پیش‌بینی هم می‌شد اکثر این بازیکنان در خط حمله به کار گرفته‌شده بودند.


به‌این‌ترتیب با توجه به اینکه دیگر اکثر بازیکنان تیم‌های خود را شناخته‌اند، به‌احتمال بسیار زیاد نفت مسجدسلیمان قصد جذب دو مهاجم خارجی را دارد که به نظر می رسد همین روزها خودشان را به اعضای کادر فنی و سایر بازیکنان معرفی خواهند کرد.


این در حالی است که فردا (سه‌شنبه) نفت مسجد در هفتمین دیدار تدارکاتی خود به مصاف سرخ پوشان پاکدشت خواهد رفت تا مهدی تارتار برای حل چنین ایرادی هر چه زودتر علاج واقع کند.

 


اسامی 12 بازیکن این تیم که در این مدت از سوی کادر فنی کنار گذاشته شدند به‌ این‌ ترتیب است:
فرشید پاداش، علی آل کثیر، وحید خشتان، اکبر آفاقی، محمود مطلق زاده، حسن فریور، مهدی بیات، شاهین اخوی، محمد حسینی، فرشید مهمدی، محمد قنبری و حمید طاهری فرد بازیکنانی بودند که بعد از حضور در تمرینات نفت مورد تائید مهدی تارتار قرار نگرفتند و سال آینده در تیم دیگری خواهند بود.


البته تارتار روز گذشته در مصاحبه‌ای اعلام‌ کرد احتمال خط زدن چند بازیکن دیگر هم وجود دارد.

 

شریفی رسما از پرسپولیس جدا شد

مهاجم فصل گذشته پرسپولیسی ها دقایقی پیش و با حضور در محل باشگاه پرسپولیس قرارداد خود با این تیم را فسخ کرد.

 

 مهدی شریفی که پیش از این با درخشش در جمع سپاهانی ها پدیده لیگ چهاردهم شده بود پس از آن برای گذراندن خدمت سربازی راهی باشگاه تراکتورسازی شد. شریفی پس از یکی دو فصل افول سال گذشته به عضویت پرسپولیسی ها درآمد در نهایت موفق نشد بیشتر از یک فصل پیراهن این تیم را به تن کند.

 

شریفی که در نیم فصل اول به دلیل محرومیت پرسپولیسی ها نتوانست به میدان برود اما در نیم فصل دوم، او توانست در برخی دیدارها برای سرخ پوشان به میدان برود و در حالی که در ابتدا عنوان می شد کالدرون از سبک بازی این بازیکن خوشش  آمده و وی را برای فصل آینده می خواهد این اتفاق در نهایت نیفتاد و وی در لیست خروجی باشگاه قرار گرفت.

 

با توجه به این موضوع که مهدی شریفی در لیست خروجی باشگاه قرار گرفته بود وی به مانند دیگر بازیکنان مانند خود، مجبور شد ساعتی پیش وارد محل باشگاه پرسپولیس شود و در نهایت قرارداد خود را با سرخ پوشان فسخ کرد. شریفی احتمالا در فصل آینده در تیمی خارج از ایران، فوتبال خود را دنبال می کند. 

منبع : لبخندآفرینان | پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

تبلیغات

نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی نمایش کمدی مارمولک زندان به صرف میرزا قاسمی