چند سالی می شود که بهرام رادان بازیگر مطرح سینمای ایران علاقه خود را به تهیه و تولید فیلم نشان داده است. رادان که تاکنون دو سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرده، سال ۹۱ به عضویت مجمع تهیه کنندگان سینما درآمد و در سال های گذشته بارها برای دریافت پروانه ساخت ، تهیه و تولید فیلم های سینمایی اقدام کرد.

اما بالاخره این بازیگر برای اولین بار در سال ۹۴ اولین فیلم خود را در سیاتل و لس آنجلس امریکا تهیه کرد. این فیلم که «پولاریس» نام دارد سال گذشته در سینماهای گروه هنر و تجربه روی پرده رفت و با استقبال قابل قبولی روبرو شد.

در چند هفته گذشته خبرهایی درباره تولید یک مستند علمی توسط بهرام رادان در رسانه ها منتشر شد. در متن این اخبار آمده بود که «کاپیتان من» سفر بهرام رادان به درون مغز انسان و درک عملکرد پیچیده آن است که پرداختن به این موضوع توسط او شاید نشان دهنده سطح دغدغه های این بازیگر از دنیای پیرامونش باشد.

ولی در ادامه فعالیت های سینمایی رادان، امروز شورای پروانه ساخت موافقت خود را با تولید «گربه سیاه» به تهیه این بازیگر اعلام کرد. این فیلمنامه که کارگردانی آن را کریم امینی بر عهده خواهد داشد طی هفته های آینده پیش تولیدش آغاز می شود تا برای اولین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآید.

«گربه سیاه» اولین تجربه جدی بهرام رادان در تولید فیلم های سینمایی است و به نظر می رسد او می خواهد پس از بازیگری خود را در قامت تهیه کننده سینما هم به چالش بکشد.

پیشنهاد ما به شما:

بهترین نمایش کمدی موزیکال