نوشین جعفری تحت فشار!

 

فایل صوتی نوشین جعفری؛ شیوا نظرآهاری: او تحت فشار وحشتناک برای پذیرش اتهام بی‌اساس است

با گذشت نزدیک به سه هفته از بازداشت نوشین جعفری، عکاس سینما و تئاتر، از اکانت خصوصی اینستاگرامش "پیامی صوتی" برای شیوا نظر‌آهاری، فعال مدنی، ارسال شده است. خانم جعفری در این پیام صوتی می‌گوید "تحت فشار" است.

در بخشی از این فایل صوتی خانم جعفری از خانم نظرآهاری می‌خواهد تا "پسورد یک حساب توییتری" را که در زمان بازداشتش کاربران منسوب به "ارزشی‌ها" آن را مرتبط با خانم جعفری دانسته بودند، بدهد تا از "فشارهای" بازجویی رهایی پیدا کند.

خانم نظرآهاری در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی با تاکید بر اینکه تا سه هفته پیش و همزمان با بازداشت خانم جعفری او هیچ اطلاعی از این اکانت نداشته است، گفت: "نوشین در ابتدای این فایل صوتی با گفتن اینکه تحت فشار است، تلویحا عنوان می‌کند بقیه حرفهایش هیچ اعتباری ندارد." خانم نظرآهاری می‌گوید: "سه هفته از بازداشت نوشین گذشته هیچ مدرکی برای انتساب این اکانت به او ندارند، این آدم تحت فشار وحشتناک برای پذیرش اتهام بی‌اساس است، حالا برای جمع کردن این پرونده می‌خواهند آن را به یک نفر که خارج از ایران است منتسب کنند." خانم نظرآهاری همچنین در این گفتگو به این موضوع اشاره کرد که او چندین ماه است با دوری از فضای پرآشوب ایران خارج از این کشور در حال تحصیل است و برایش مهم بوده که بتواند به ایران بازگردد. "اما در عرض یک روز زندگیم با این پیام صوتی زیر و رو شده است." خانم نظرآهاری که تاکنون چندین بار بازداشت و زندانی هم شده است، همچنین تاکید کرد: "سابقه فعالیت من مشخص است و پرونده فعالیت من در وزارت اطلاعات موجود. یک خط یا یک نوشته از من پیدا نمی‌شود که در آن به اعتقادات مردم توهینی کرده باشم

منبع : لبخندآفرینان | دو شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی
نمایش کمدی مارمولک