شبی که ماه کامل شد در فرانسه

 


«شبی که ماه کامل شد» در فرانسه درخشید

 


فیلم سینمایی«شبی که ماه کامل شد» در دومین حضور بین المللی خود در جشنواره فیلم های سیاسی کاراسون در فرانسه درخشید و توانست در رقابت با فیلم های بلند داستانی این جشنواره، سه جایزه مهم را دریافت کند.

به گزارش روابط عمومی فیلم «شبی که ماه کال شد»، تازه ترین اثر سینمایی نرگس آبیار از تاریخ ۱۹ تا ۲۳ آذرماه در بخش مسابقه فیلم های بلند داستانی دومین جشنواره فیلم های سیاسی کاراسون فرانسه حضور داشت. .
این فیلم توانست سه جایزه اصلی این جشنواره که شامل جایزه بزرگ این جشنواره ، جایزه بهترین بازیگر جشنواره برای بازی الناز شاکردوست و جایزه بهترین فیلم هيات داوران دانشجویی را از آن خود کند.

فیلم «شبی که ماه کامل شد» با فیلم هایی چون «اسرار مخفی»، «رافائل»، «شبکه کوبایی»، «رادیو اکتیو» و غیره رقابت کرد.

فیلم «اسرار مخفی» محصول انگلستان به کارگردانی گاوین هود از معروف ترین کارگردان ها در آفریقای جنوبی است که فیلم «تسوتسی» را در کارنامه خود دارد و جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی را دریافت کرده است. در فیلم «اسرار مخفی» کایرا نایتلی از چهره های سرشناس بازیگری در جهان بازی کرده است.

«رافائل» به کارگردانی بن سومبوگارت هلندی است که فیلم «خواهران دو قلو» این کارگردان نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود.

با ما همراه باشید

با جدید ترین نمایش کمدی تهران

فیلم «شبکه کوبایی» ساخته اولیویه آسایاس، کارگردان جهانی سینمای فرانسه است که در بخش مسابقه جشنواره ونیز حضور داشت و پنه لوپه کروز و گائل گارسیا برنال در آن بازی کرده بودند.

«رادیو اکتیو» به کارگردانی مرجانه ساتراپی از دیگر فیلم های حاضر در دومین حضور بین المللی جشنواره فیلم های سیاسی کاراسون بود که اولین ‌نمایش این فیلم نیز در جشنواره تورنتو نمایش داده شده است این فیلم داستان زندگی ماری کوری را روایت می کند.
این جشنواره توسط کوستا گاوراس سینماگر مطرح فرانسوی پایه گذاری شده است و فیلم «شبی که ماه کامل شد» در بخش اصلی مسابقه فیلم های بلند داستانی این جشنواره حضور داشت. .
لازم به توضیح است عرضه و‌ پخش بین المللی فیلم‌«شبی که ماه کامل شد» به عهده محمد اطبایی (مستقل های ایرانی) است و پخش جهانی این فیلم به تازگی آغاز شده و توانسته در دومین حضور بین المللی خود چهار جایزه برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

منبع : لبخندآفرینان | یک شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸

نظرات


نوشتن نظر

نمایش کمدی زندان به صرف میرزا قاسمی
نمایش کمدی مارمولک